Dziennik wyprawy

PRZEJDŹ
NIŻEJ
>
Cytaty
 • Prawdziwy charakter
  człowieka kształtują
  oceany, pola bitew i górskie szczyty...

 • „Są tylko trzy prawdziwe dyscypliny sportowe, wyścigi samochodowe, walki byków i alpinizm, reszta to tylko gry”

  Ernest Hemingway

 • „Aby zdobyć najbogatsze doświadczenia i zaznać  największe radości, trzeba po prostu wybrać życie niebezpieczne”     Fryderyk Nietzsche.

 •  

  "Każdy mógłby wygodnie chodzić po ulicach miast i podróżować. Ale góry są wyzwaniem, prowokują istotę ludzką do wysiłku. Są zachętą, by wznosić się coraz wyżej. Ku Stwórcy" Jan Paweł II

 • „Nie patrz w dół. W dół nie patrz. Nie patrz w dół... Shrek! Ja w dół patrzę!”

zapisz się
na trekking

POGODA
NA MOUNT
EVEREST

sprawdź

Dziennik wyprawy na Mount Everest

 • Dzień

  1

  03.04.2018

  Z warszawskiego Okęcia wyruszymy 3 kwietnia 2018r. w pierwszą część naszej dwumiesięcznej podróży przez Dubaj. A stamtąd juz do stolicy Nepalu i światowego himalaizmu - Kathmandu.

 • Dzień

  2

  4.04.2018

  Lądujemy w Kathmandu o 15 czasu miejscowego. Nic sie tu nie zmieniło od ostatniej wizyty, czas stanął w miejscu. Mieszkamy na Thamelu, dzielnicy turystycznej pełnej hoteli, knajpek i sklepów z odzierzą i akcesoriami alpinistycznymi.

 • Dzień

  3

  5.04.2018

  Dziś dokonujemy zakupy na wyprawę, maski, automaty, szable śniezne, gaz. Wszystko co potrzebne na wyprawę mozna tu zakupić. Sklepów tysiące. Po południu zwiedzamy Durbar Square, Kilka budynków na Placu upadło z powodu trzesienia ziemi w 2015r.5. Plac Durbar był otoczony spektakularną architekturą i żywo prezentował umiejętności artystów i rzemieślników z Newar na  przestrzeni kilku stuleci. Pałac Królewski był pierwotnie na placu Dattaraya, a później przeniesiony na plac Durbar.

 • Dzień

  4

  6.04.2018

  Dzies dalsza czesc zakupowo organizacyjna. Po południu zwiedzamy Swayanbhunat, 

  to starożytna architektura religijna na szczycie wzgórza . Tybetańska nazwa strony oznacza "Sublime Trees" , dla wielu odmian drzew znalezionych na wzgórzu. Dla buddyjskich Newarów , w których mitologiczna historia i mit pochodzenia, a także codzienna praktyka religijna, Swayambhunath zajmuje centralne miejsce, jest to prawdopodobnie najbardziej święte miejsce buddystów . 

  Kompleks składa się ze stupy , różnych świątyń i świątyń, niektóre pochodzą z okresu Licchavi. Tybetański klasztor , muzeum i biblioteka są nowszymi dodatkami. Stupa ma malowane oczy Buddy i brwi. Między nimi numer jeden (w scenariuszu Devanagari) jest namalowany na wzór nosa. Są też sklepy, restauracje i hostele. Witryna ma dwa punkty dostępu: długie schody prowadzące bezpośrednio na główną platformę świątyni, która znajduje się od szczytu wzgórza na wschód; i droga samochodowa wokół wzgórza od południa prowadząca do południowo-zachodniego wejścia. Wieczorem dolatuje do naszego zespołu druga część grupy Piotrek, Jacek i Piotrek

 • Dzień

  5

  7.04.2018

  Dzis dołączyła do nas ostatnia cześć zespołu Asia i Krzysiek. Ponadto przylecieli też Nasi znajomi Sylwek, Łukasz i Tomek ktorych celem tez jest Mount Everest. Poczynilismy kolejne organizacyjne tematy, odwiedzilismy Pashupatinat , zespol świątyń gdzie tradycyjnie odbywa się palenie zwłok swoich bliskich po śmierci. Popioły spychane są do rzeki, co ciekawe do tej samej gdzie kąpią sie dzieci a kobiety ponizej robią pranie. Jak widać nikomu to nie przeszkadza.

 • Dzień

  6

  8.04.2018

  Odwiedzamy Baktapur - dawną stolicę Nepalu. Miasto niestety dość dotkliwie odczulo niedawne z 2015r trzesienie ziemi. Prace renowacyjne ruszyły jednak pełną parą i wszystko wraca do ładu. Zakonczylismy pakowanie sprzetu.

 • Dzień

  7

  9.04.2018

  Ruszamy z Kathmandu na trekking do Nagarkot, miescowosci skad widać juz Himalaje polozonej na 1980m.n.p.m.

Zobacz więcej: